Kdo voskuje, ten leze. Regenerace kůže po lezení

Od autora
Na AIXblog

Kůže popraskaná, trhlinky, záděry, ruce jako horník, to vypadá, že v nejbližší době se skály dotknu jenom s brekem anebo vůbec. To ale přeci nejde, chce to po lezení na kůži nějakou hojící wellness proceduru… Co takhle přírodní, lahodně vonící vosky, které  mají hojivé a regenerační účinky. Tady jsou naše postřehy…

Léčivý vosk na kůži Climb On bar

Climb On bar je léčivý vosk na prodřenou kůži v praktickém balení a jeho složení je založeno čistě na přírodní bázi. Každá ingredience je speciálně vybíraná. Fyzikální vlastnosti tohoto přípravku jsou analgetické, antimikrobiální, antiseptické, antitoxické, cikatrizantní (hojení ran), baktericidní, astringentní a další.

Mírně filtrovaný, nerafinovaný, žlutý Včelí vosk se používá jako zvlhčující látka, emulgátor, obsahuje vysoký obsah vitaminu A, který přispívá k změknutí, hydrataci a regeneraci kožních buněk a má také antibakteriální vlastnosti – pro tyto vlastnosti je používán po tisíce let.

Složení: směs přírodních olejů, meruňkový olej, včelí vosk, pšeničný olej, tokoferol (vit. E), některé esenciální oleje (přesná receptura přísně tajná).

Naše zkušenost: Radostné zjištění po ošetření kůže na prstech proběhlo už po 24 hodinách, kdy se prasklinky výrazně zacelily a pak už stačilo jen pro jistotu zatejpovat tenkou vrstvou pásky a lézt. Vosk má navíc příjemnou vůni. Jediná nevýhoda je, že je celkem tvrdý, takže aplikace do čerstvé rány je malinko bolavá.

Co na to lezkyně z AIX týmu:

Po lezení si ráda ruce mažu Climb On krémem – pěkně voní, na rukách vytvoří příjemný film a chrání je, a taky pak nevypadají jako ruce “horníka”. Na noc se pak namažu tyčinkou CrossFix, ta mi přijde, že o malinko líp funguje než ClimbOn. Celkově se mi na obojím líbí, že je založeno vše na přírodní bázi.
Zuzka Ulrichová AIX tým

Také se vám někdy stane, když se vrátíte večer domů po celodenním lezení či jen pobytu venku na sluníčku a větru, že na vás koukají po umytí nepěkně suché ruce? Na tohle mi dokonale pomáhá ClimbOn Créme. Namažu před spaním a ráno už žádný nepříjemný pocit suchých rukou. Vřele doporučuji.
Iva Vejmolová AIX tým

Climb On bar pořídíte také na našem Holdsmarket.com.

Léčivý vosk na kůži crossFIXE HANDS

Stejně jako Climb On bar je i CrossFIXE Hands léčivý vosk, který má na prsty uklidňující, zvlhčující a regenerující účinky. Opět je vyroben ze 100 % přírodních surovin, přidány jsou éterické oleje terapeutické kvality pro jejich aromaterapeutické a fyzikální vlastnosti, samozřejmě nechybí hojivý včelí vosk. Výrobce se drží hesla: “Pokud to nemůžete sníst, nedávejte to na vlastní kůži.”

Naše zkušenost: Na rozdíl od Climb On je měkkčí a snadněji se vstřebává. Zabalen je v ekologickém obalu jako vysouvací tyčinka, která funguje stejně dobře na prsty i jako balzám na rty. Asi nejvíc nás potěšila absorbční schopnost, použití je rychlý a snadný. Ruce zvlhčí na dlouhou dobu. Vůně je malinko intenzivnější než u Climb On. Malé doporučení: Pokud je zatržení nebo prasklina kůže hlubší, vyčistěte nejprve ránu a naneste do ní trochu crossFIXE náplně, poté ránu přelepte náplastí. 

Složení: Cera alba (nerafinovaný, včelí vosk), organická Prunus armeniaca (olej z meruňkových jader), Cocos nucifera ( kokosový olej), organická Coffea Arabica (kávový extrakt), organická Camellia sinensis (zelený čaj – extrakt z listů), Vaccinium angustifolium (borůvka – ovocný extrakt), organická Rubus idaeus (červená malina – olej ze semen), Hippophae rhamnoides (rakytník – řešetlákový olej), organické esenciální oleje z Thuja orientalis (tůje), Commiphora myrrha (myrha), Boswellia carteri (kadidlo), Citrus aurantifolia (limetka) s organickým tokoferol (vit E.).

crossFIXE HANDS pořídíte také na našem Holdsmarket.com.

 

Takže regenerujte své prsty, milí lezci, bouldristi, pak vám ani náčiní v posilovně nebude pod rukama utíkat a o to přeci jde :)

Za AIX Sim

Doporučené Články

Napište Komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.