Pozvánka na Boulder Open Air a rozhovor s ředitelkou závodu

Od autora
Na AIXblog

Blíží se již čtvrtý ročník Boulder Open Air. Takže pěkně si otevřete kalendáře a zapište si: 3. června od 10.00 do 23.00 h ve Sportovním areálu VUT se zúčastním tradičních bouldrových závodů se skvělou atmosférou a dám do toho vše, abych vyhrál. No, bude to malinko těžké, protože brněnské “mašiny” Martin Stráník a Petra Růžičková účast už potvrdili :) Bouldry pro vás staví David Kozel, Radovan Souček a lajny budou ladit také z chytů Flathold a AIX struktur, které jako jeden ze sponzorů pro závod poskytneme.

  • Místo závodu: Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Harmonogram: 10:00 – 12:00 registrace, 10:30 – 15:00 kvalifikace, 15:00 – 17:00 Open cup ve šplhu na laně, 17:00 start finále holky (uzavření izolace v 16:30), 19:00 start finále kluci (uzavření izolace v 18:30), 20:00 vyhlášení vítězů.
  • Událost na FB

Více o závodě nám prozradí ředitelka této akce Terka Kozlová:

Závody Boulder Open Air už frčí 4 rok. Takže už se ze závodu stala slušná tradice. V čem jsou závody rok od roku lepší?

Je to mazec jak to letí… Snažíme se vychytávat mouchy a ladit drobnosti,  které mohou závod zlepšovat… Jednou byl součástí běh Plus One.  Letos přidáváme závod ve šplhu na laně,  které proběhne mezi kvaldou a finálem, tak snad se lidi po kvalifikaci ještě hecnou a zašplhají si.

Stavěči boulderů jsou David Kozel a Radovan Souček. Dva siláci. Zaleze si každý?

Kluci staví bouldry určitě pro všechny… Kvalifikace  bude na 13 bouldrech a z toho 5 bude úplně lehkých. Pak středně těžký a jeden, dva těžší. Ženy mají přidané chyty, takže se není čeho obávat. V kvalifikaci bude hromada času, takže fronty nehrozí.

Jaký bude charakter bouldrů?

Kozel se Sukem si s tím vyhrají, takže budou veškeré styly. Nebudou chybět krutě zalomené lišty na chytech půjčených od AIX a to konkrétně chyty Flathold a AIX struktury a A Muerte struktury.

Jak bys nalákala závodníky na závody?

Boulder Open Air je hlavně o pohodě, setkání lidí a super atmosféře. Kdo byl, ví, kdo ne, tak by měl zažít. Zalezeme, pokecáme, popijeme, kdo nepostoupí udělá kotel finalistům. Velké díky patří sponzorům, kteří závod podporují už pravidelně čtvrtý rok a letos to vypadá i o bitvu o prize money.

AIX tým Simona

Doporučené Články

Napište Komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.