Naše sardinská svatba

Od autora
Na AIXblog

Naše Zuzajda Ulrichová se nám vdala a “ano” nebo “sí” si řekli s Majklem Fišerem na krásném lezeckém ostrově Sardinie. Pro členy AIX týmu to byl dost dobrý důvod vydat se tím směrem a teď si tuto moooooc povedenou akci opět rádi připomeneme z vyprávění Zuzajdy. Gratulujeme Kuldovko :) a Majkle. Bylo to poetické, stylové, lezecká svatba jak má být!

Na Sardínii jsme se chtěli podívat už dávno, tak jsme si řekli, že se tam rovnou vezmem. Já to do poslední chvíle brala jako něco naprosto „crazy“ a „unreal“. Ale tak jsme rozjeli kolečka po úřadech (a že jich nebylo málo). Pořád jsem si ťukala na čelo, ale nakonec jsme to dotáhli do konce a dokumenty byly hotový.  Další věcí, která nás čekala, bylo připravit auto, které nám dost dlouho stálo jen tak před barákem – a né a né s tím hnout… Nakonec z toho byl klasický „last minute s Fišerem“. Záclonky a svatební šaty jsme měli hotové až odpoledne v den odjezdu! No nic, prostě frčíme, přes to nejede vlak! Byl pátek 13. října, ideální datum na odjezd 😊

1Last minute s Fišerem

Cesta utíkala pohodově, před Innsbruckem první přespání v novém autě a ráno jsme to dojeli za SimBusem a Madlenkou, kteří už s rodinkou Máry Pavlaty čekali v Arcu. Dali jsme zmrzku (ta nesměla chybět), nákup a hurá směr Livorno-na trajekt. Tam jsme se po lehkých zmatcích sešli ještě s ostatními a nalodili se. Dohromady jsme tedy byla banda 5 českých busíků, plných dětí natěšených na moře a rodičů zase na lezení. Noc na trajektu jsme tak nějak přečkali a ráno už nás vítala Sardínie!

2Fronta na Mobyho

Den první jsme prozevlili u moře, bylo nádherně. I další dny by se nesly ve znamení pohody, kdyby ovšem Šimon nedostal horečku a brutální kašel… Do toho ještě zařizování svatby a pak jsem to chytla od něj taky… No pravda, ze začátku jsem si moc neužívala, ale rychle se vše obrátilo k lepšímu a v Ulassai jsem si taky s ostatními zalezla.

3Pohoda v Ulassai

I tak ale trvalo skoro celý týden, než bylo na svatbu všechno připraveno.  Musím říct, že všichni nám tam byli ohledně zařizování svatby ohromně nápomocní. Každý se snažil pomoct, i když angličtinu by  člověk pohledal. Díky Honzovi Karešovi jsme se zkontaktovali s místním Rikym Feldererem (majitel ubytování Lemon house), který nám zařídil dokumenty na tamních úřadech. Bambus nám vše překládal do italštiny, Bára a Jana se postaraly o organizaci a výzdobu, Madla s Klárkou pod vedením Simči zas o květinovou výzdobu družiček… nerada bych na někoho zapomněla! No zkrátka bylo toho hodně, bez kamarádů bychom to nedali…

4Majkl u věže

Pár dní před svatbou se začali sjíždět rodiče, naši sourozenci, pár kamarádů taky přiletělo! I pro ně to byl super výlet, i když trochu rychlejší – většina z nich byla jen na 4-5dní. Den před svatbou jsme se nastěhovali do ubytka, abychom se trochu „zkulturnili“. Dala jsem si i žehlící maratón – všechny věci na svatbu byly totálně zmačkané (aby ne po týdnu v kufru auta).

Ještě dopoledne vlastně nebylo rozhodnuto místo obřadu. Já byla nervózní jak před finále závodů. Ještě, že tam byly holky, výzdobu místa jsem nechala na nich. Všechno šlo tak nějak pomalu, nic se nestíhalo, ale přitom bylo na všechno dost času 😊

Dopolední výběr místa přerušil Bambus s tím, že odpoledne tam už nebude svítit… a měl pravdu😊

5Příprava1

5Příprava2

14:50 h

Vše jde jak na drátkách, Petra mě načesala a namalovala (nevypadám konečně jak z lesa). Šaty padnou, boty taky, tak teda jdeme na to…

6Já s tátou

15:00 h  obřad

Uáá, přijíždíme, už tam všichni jsou! Ježiš co to je, to ve žlutym? Bože to je Mára s Lukášem, já věděla, že něco příjde. No nic neřešim, je to přeci sranda, ne?

Bambus překládá, potí se, překládá, ale stejně se nemůžu soustředit na to co říkají… Hlavně abych neprošvihla to své „sí“. Je nádherně a tak si v duchu říkám, že celý ten kolotoč předtím stál opravdu za to, že ten Majkl měl pravdu… A už je to tady: Berete si…? Ano, sí. Ano, sí. A je konec?

 

7Říkám sí

Prstýnky, polibek a pak zdlouhavá řeč oddávající v italštině, o které jsem vůbec netušila. To Bambus byl o krok před námi a připravil se na to. Je to kluk chytrej a došlo mu, že to nebude jen tak… Zvládnul to skvěle! Moc děkujeme a vážíme si toho!

8Bambus se zapotil

Ještě focení na věži a okolo ní… Moc děkujeme Petře Čermákové, že se role fotografky zhostila, nebyl to lehký úkol a zvládla to skvěle!  A konečně hurá, čekají na nás v restauraci, bude super jídlo, pití a veselice! Troubíme celou cestu, za námi kolona busíků, taky troubí. Super. Všechno z nás spadlo a můžem si to už jen užít!

9Hromadná

U restaurace před námi rozbijí talíř, ale podle místní tradice to nikdo neuklízí. Tak to jen u nás jsou ženy otrokyně domácnosti? 😊 Následuje přípitek, táta Kulda má proslov. Jsme dojatí. Pak přichází gratulanti. Všem moc děkujeme za super dary a krásná přání. „A už se všichni vrhněte na to jídlo a koukejte jíst!“ Jídla byla opravdu hromada, ale lezci nejsou moc jedlíci, takže svatební hostinu dojídáme ještě asi dva dny 😊 No holt Jirous chyběl…😊

10Hostina a fontána pre Zuzanu

Pak přišel Mára: „Zuzko, my tě teď jako unesem, jo? Pojď, naskoč mi na záda 😊“ Tak jsme naskákali do jeho káry a jedem kousek vedle do kempu, kde bydlí partička okolo Marčusů, Šťávy a mají housle a kytary. „Jé super, přijďte nám zahrát, najíte se, napijete se, jsme tu kousek vedle…“

A taky že přišli a byl to krásný večírek, takový se prostě nenaplánuje. Paní majitelka restaurace byla naprosto unešená, prý „bella festa“. Taky si myslím! 😊 Pro nás to taky a doufám, že si to všichni zúčastnění užili!

11 Tanec s tatou

Moc děkujeme všem, kdo se podíleli a zúčastnili této akce, nezapomeneme na to a tak to má být!

Grazie mille!

12Naši nej...

fota věž

mix kamaradihostinaobřad mixkluci příprava

panorámata

Doporučené Články

Napište Komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.