Konečně lezecký kartáček, který něco vydrží. Sublime Climbing

Od autora
Na AIXblog

Vyčistit si kartáčkem cestu, boulder před přelezem, ale i po přelezu je základ slušného chování každého lezce – to vám asi nemusíme připomínat. Máte to jistě stejně :)  Čas od času jste ale určitě pocítili frustraci nad lezeckými kartáčky, které se při lehkém přitlačení zlomí, za chvilku jsou štětiny fuč, do ruky nepadnou, jak by měly, oblinu čistíte věčnost, a vlastně jsou to lezecké doplňky k vzteku. Hm, co s tím…? Přeci koupit nějaký pořádný lezecký kartáček!

Náš tip jsou kartáčky Sublime Climbing Brush. Za jejich vývojem stojí dva vynikající lezci a spáraři Tom Randall a Ransom Allison. Kartáčky mají unikátní designe, snadno a efektivně se používají, skvěle padnou do ruky a hlavně něco vydrží.

Rychlé shrnutí, v čem je tento kartáček na chyty jiný…

  • Unikátní tvar kartáčku zajišťuje jeho pevnost.
  • Kartáčky Sublime Climbing jsou k mání ve dvou verzích: Sublime Climbing s nylonovými štětinami (6500 štětin) a Sublime Climbing s kančími štětinami (14000 štětin).
  • Ergonomický tvar kartáčku perfektně pasuje lezcům do ruky.
  • Do schránky v rukojeti se vejde pro tento účel speciálně tvarovaný Climb On a zároveň jde kartáček montovat na čistící bidlo.
  • Kartáček je ze 100 % recyklovatelných materiálů.
  • Tyto lezecké kartáčky jsou k dostání na holdsmarket.com
Víc už ale od Toma Radnalla

Jak už jsme psali, lezecký kartáček na chyty Sublime Climbing si můžete pořídit ve dvou verzích –  s nylonovými štětinami a s kančími štětinami. Oba jsou mnohem větší než klasický kartáček na zuby, jejich tělo je pevné,  padne do ruky a jen tak se nezlomí. A navíc má 6x větší počet štětin než jakýkoliv jiný kartáček a díky tomu zvládne očistit velké plochy, říká Tom Randall.

Naše zkušenost nám ukázala, že kartáček s nylonovými štětinami se perfektně hodí na očištění  hrubých nečistot – rozuměno mechů a špíny, zatímco jemné kančí štětiny pak chyty jemně dočistí a připraví na přelez. Malá nevýhoda u kartáčku je, že velikost kartáčku ho nepředurčuje pro čištění mini dírek a je třeba použít menší kartáček, např. AIX kartáček. Ovšem na větší plochy je kabrňák a vydrží fakt neskutečně dlouho. Ještě malá vychytávka: do těla kartáčku se vejde v speciálně tvarovaný regenerační vosk na kůži Climb On anebo vlastně je na vás, co se tam schová, třeba odměna za přelez :)

A co na Sublime kartáček lezci?

“Sublime mě baví. Jeho široké madlo je do velké lezecké ruky jak dělané. Díky rozměrné hlavě s ním snadno očistíš velké plochy, obliny, lišty, přitom štětiny neubývají. Na menší lišty používám AIX kartáček stejné kvality. Určitě je fajn používat kartáček na chyty před přelezem, ale myslet na čištění i po přelezu a s tímhle kartáčkem to máte vyčištěné za chvilku.”
Lezec a staveč cest a bouldrů David Schnizel

“Za mě jsem s kartáčkem moc spokojený, má ideální rozměr, vyčistíš jak menší lištu tak velkou plochu. Kartáček se dobře drží, padne do ruky a při čištění se neprohýbá, můžeš tak i přitlačit. Volil jsem přírodní štětiny, které jsou mi sympatičtější, ale mají horší životnost. Kartáček trochu trpí na rychlejší úbytek štětin ve špičce, ale zároveň většinou postupně ubrousíš i plast, takže ho de facto můžeš používat dál. Určitě ho můžu doporučit. P. S.:  A ještě má tajnou schránku na kontraband… :)”
Lezec, bouldrista Jan Svoboda

“Tento vynikající kartáček je určitě nejlepší, co jsme kdy měli. Skvělá ergonomie, tvar, přírodní chlup určitě lepší. Dle nás zbytečné šroubovací pouzdro a i díky tomu vysoká cena.”
Bouldristka silná jako silnice If  Řezníková

Zdroj: AIX tým,  www.sublimeclimbing.com
Za AIX sepsala Simona Ulmonová

Doporučené Články

Napište Komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.