Moje první vzpomínka na lezení se váže ke Stránské skále, kde jsem se ve třech letech poprvé snažila vysápat v papučích na skálu. Od sedmi let jsem začala lézt pravidelně a s tím i objíždět první závody. Přišly první úspěchy i neúspěchy a lezení pro mě přestalo být pouze koníčkem a stalo se mým životním stylem, tak jak to má spousta lidí z lezení kolem mě. Jsem šťastná, že je lezecká komunita jednou velkou rodinou a já do ní patřím. Vždycky jsem měla ráda jak pohodu při lezení na skalách, tak i lehký stres na závodech, a tudíž nejsem schopná říct, co mě baví více.

K tomu abych se posunula na svěťácích dál, idéalně k patnáctce nejlepších a na skalách k přelezům 8ceček, mi dopomůže podpora od AIXu, protože budu mít k dispozici na trénink spoustu parádních chytů na domácí boulderovku. A když je na čem trénovat a ještě na tak kvalitních chytech, tak už to pak půjde samo!

Nejmladší lezkyně v AIX Teamu. Je to velká bojovnice, která lezením žije. Iva je českou reprezentantkou v lezení na obtížnost a její výsledky hovoří za vše viz její deníček a vynikající umístění na závodech.