Eliška Vlčková se písku nebojí

Od autora
Na AIXblog

Eliška Vlčková – nový člen AIX týmu, nebo také přezdívkou Bětka, na písku jede “kudlu”! Odšktává desítečky, padá, bojuje, žádné nacvičování s horním lanem… A protože si Bětka nevede žádný veřejný lezecký deníček, je naší milou povinností na ní trochu “nabonzovat”, co se jí v posledním týdnu podařilo v Labském údolí přelézt. Z Xa se plynule přesunula na Xb a ne na ledajaké Xbéčíčka: La Bombu – Sicilská stěna (té by slušelo i vyšší číslo) a Skurutí běh – Tvář.

A co na své přelezy Bětka?

“Předminulý víkend se mi podařilo vylézt La Bombu Xb. Poprvé jsem ji zkoušela asi před rokem a od té doby ještě několikrát. Někdy se mi ale nepovedlo ji ani zkrokovat. V sobotu bylo super počasí, a tak jsem klíčový krok do díry konečně udělala a mohla jsem si tu cestu dolézt až nahoru. Je to teda fakt nádhera. Dalším pokusem jsem La Bombu vylezla.

V neděli jsem pak v “Mordoru” lezla Skurutí běh, který nakonec taky padnul. Rozděláno tam toho mám spoustu  – třeba Vítězný oblouk nebo Poctivou robotu, už se na ně těším. Největší radost mám ale zatím z La Bomby, protože jsem si myslela, že na tu cestu prostě nemám. Hrozně se mi ale líbila, takže mi nevadilo ji zkoušet, i když jsem to třeba neodkrokovala. Ale když jsem to konečně prolezla celý, tak  mě to potěšilo, protože ta ladička na závěr má taky něco do sebe.”

Pokud jste ještě nečetli rozhovor s Bětkou, tak určitě napravte.

Pozn. La bombu jako první žena vylezla v roce  2015 Edita Vopatová. Skurutí běh přelezla jako první žena v roce 2004 Simona Ulmonová, v roce 2011 Edita Vopatová.

 

Za AIX Simona Ulmonová

Doporučené Články

Napište Komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.