Lezení na skalách mi taky dalo takový klid v tom smyslu, že mě děsí pocit, že nevím, co budu dělat třeba za deset let, je to uklidňující mít alespoň jednu věc, o které vím, že se jí budu věnovat. Člověku to dá určitou jistotu, když ví, že se nebude úplně plácat od ničeho k ničemu, protože kdyby taková situace nastala, tak se muže jít vždycky plácat po kamenech. Je to taková alespoň jedna smysluplná věc (do jisté míry), která člověku zůstane. Je fajn, že když něco třeba nevylezu, vím, že mám ještě spoustu času se do toho někdy vrátit, to na stěně neplatí.

Eliška Vlčková, nebo také přezdívkou Bětka, je mladá, tichá a skromná slečna, která se ale s dotekem skály změní na neskutečnou bojovnici. Jako jedna z mála žen se také nebojí přivázat na písku na první konec lana a někdy si i řádně “provětrat křídla”. Vlastně na skalách je nováčkem – dříve více lezla na umělé stěně, ale i tady ukazuje svůj neskutečný talent a cit pro pohyb na skalách, kde má zatím vylezeno Xb a na vápně 8a+/b La Montana Mágica. Píšeme zatím, protože jsme si jisti, že Eliška ve své “jízdě” na skalách bude ještě pokračovat…

Eliška je také pravidelná účastnice ČP v boulderingu, který v roce 2016 vyhrála. Eliška si veřejný deníček zatím nevede a tak její přelezy budeme postupně doplňovat zde.