Lezecké chyty, Struktury & Stěny

Jsme tým aktivních lezců se zájmem o vše spojené s lezením a boulderingem.
Využíváme našich lezeckých zkušeností při navrhování a výrobě lezeckých chytů a lezeckých stěn.
Máme mnoho nápadů a inovací, které čekají na realizaci, abychom vám pomohli dosáhnout lepších výsledků při tréninku na našich výrobcích.

Výroba chytů od roku 1996.

V roce 1996 to všechno začalo. Andrej Chrastina, velice dobře známý lezec nejen na Slovensku a v Čechách provedl první experimenty s výrobou umělých lezeckých chytů. Svoje lezecké chyty pojmenoval a.9 a ze začátku je vyráběl z epoxidové směsi.

Technologický vývoj

Andrejova firma byla jedna z prvních v Čechách, která začala vyrábět lezecké chyty z polyesterové a následně také z polyuretanové směsi. Tento vývojový krok umožnil navrhovat a vyrábět  lezecké chyty v originálnějších a rozmanitějších tvarech, na což je kladen velký důraz. V roce 2003 byla firma přejmenována na AIX.

Cíle

Firma AIX byla hlavním dodavatelem umělých lezeckých chytů a struktur na několika světových pohárech ve sportovním lezení. S výrobky AIX se velice často setkáte na  většině  lezeckých a bouldrových závodech po celé České republice. Naším hlavním cílem je vyrábět lezecké chyty, struktury a umělé lezecké stěny v co nejvyšší kvalitě, tak aby s nimi byly spokojeni lezci všech výkoností.